Mielec: Jednych cieszy, innych smuci…

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Małgorzata Figacz

W Mielcu oficjalnie ruszyły już prace przy budowie drugiego mostu na Wisłoce. Nowy odcinek drogi wojewódzkiej rozpoczynać się będzie w Mielcu na wysokości ul. Kosmonautów, następnie prowadzić będzie przez Złotniki, przez nowy most do Rzędzianowic. Tu rozpocznie się kolejna inwestycja, która jest w trakcie planowania czyli przedłużenie drogi 984 przez Trzcianę do Piątkowca.
W ten sposób powstanie nowa, północna obwodnica Mielca, która z obwodnicą południową stworzy pierścień drogowy wokół miasta i całkowicie wyprowadzi ruch ciężkich samochodów.
Mówi pełniący funkcję prezydenta Mielca, Fryderyk Kapinos.

Na uroczystości rozpoczęcia prac budowlanych wśród wielu zaproszonych gości była obecna również poseł Krystyna Skowrońska, która powiedziała m.in.:

Jak tłumaczy sołtys Złotnik Zofia Załucka usytuowanie mostu w tej miejscowości nie wszystkim mieszkańcom odpowiada

Wśród niezadowolonych jest m.in. mieszkaniec Złotnik, Robert Ciejka.

Wartość rozpoczętej inwestycji – mostu wraz z budową nowego odcinka drogi wojewódzkiej, to prawie 40 milionów złotych. Roboty potrwają najprawdopodobniej do końca przyszłego roku.
Do wspomnianej inwestycji planowane są kolejne, komplementarne m.in. wiadukt nad torami i ulicą Sienkiewicza, który ma być wspólnie realizowany przez miasto i powiat mielecki.

(Tomasz Łępa)