Mielec: Inwestycje te duże i te małe…

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Iwona Pol

Przebudowa ulicy Szafera w Mielcu, nowy układ drogowy Cyranka i nowy łącznik Korczaka – Wojsławska – Krańcowa to jedne z większych inwestycji jakie są realizowane na terenie Mielca.

Jak mówi Monika Skowrońska-Ziomek – naczelnik wydziału dróg, transportu, energetyki i działalności gospodarczej w mieleckim magistracie, oprócz tych znaczących realizowane są również mniejsze inwestycje, które pozwolą mieszkańcom miasta na lepszą komunikację i bezpieczeństwo.

Powoli dobiegają także końca prace związane z drugim przejściem podziemnym na stacji kolejowej w Mielcu. Nowy obiekt ma połączyć osiedla znajdujące się po przeciwległych stronach stacji.

W ostatnich dniach mielecki magistrat ogłosił konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego pod nazwą ‚Budowa Centrum Twórczości Artystycznej w Mielcu’.

Nowo wybudowana instytucja kultury ma być energooszczędnym budynkiem, który mieć będzie ok. 5 000 m2 złożonym m.in. z sali koncertowej, sal warsztatowych oraz magazynów, pomieszczeń socjalnych, pomieszczeń biurowych czy kawiarni i amfiteatru.

Tomasz Łępa