Mielec: Gotowi do sezonu zimowego!

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu deklaruje gotowość do sezonu zimowego. Wszystkie jej jednostki są już  przygotowane do utrzymania dróg i chodników tak, by nie stanowiły one w sezonie zimowym  niebezpieczeństwa zarówno dla kierujących pojazdami  jak i samych pieszych.

Mówi Marek Bąbała, prezes zarządu MPGK w Mielcu.

 

Jak zapewnia prezes zarządu MPGK, nie powinno nic złego się dziać, jeśli chodzi o utrzymanie dróg, chodników, parkingów i placów w bezpiecznym stanie, w całym okresie zimowym.

 

Również działające na terenie powiatu mieleckiego  służby drogowe zapewniają o pełnej gotowości do zimowego utrzymania dróg. Zgromadzono niezbędne zapasy środków do posypywania dróg oraz sprzętu do ich odśnieżania. Drogowcy przyznają jednocześnie, że przygotowania te pociągnęły za sobą znacznie większe środki finansowe, niż w latach poprzednich. Ma to ścisły związek z utrzymującą się na wysokim poziomie inflacją, która znacząco  podwyższyła  ceny zakupywanych środków i usług. Mimo to, jak podkreślają, nie będzie ograniczeń  w zakresie zimowego utrzymania dróg.