Mielec: Godny poród i opieka

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

 

Jeszcze w tym miesiącu mielczanki skorzystają z nowych wnętrz Oddziału Położniczo-Noworodkowego w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.  Wyremontowany i oddany do użytku oddział już  cieszy  oko nowoczesną estetyką, ale przede wszystkim jest bezpieczniejszym  i bardziej komfortowym miejscem dla przebywających w szpitalu pacjentek i ich małych dzieci.

Mówi p.o. dyrektora mieleckiej lecznicy Zbigniew Torbus.

Jak mówi Maciej Kowalczyk  ordynator kierujący oddziałem, cel jest tylko jeden.

Zdaniem starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka oddział ten jest najsłabszym finansowo i najmniej zachęcającym  panie do  jego korzystania. Nowa jakość jaką teraz tu widzimy  pozwoli tę złą opinię   zmienić, tłumaczy starosta mielecki.

Jak podkreśla wiceprezydent Mielca Paweł Pazdan nowy zmodernizowany oddział to przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort  dla wszystkich.

Apel do przyszłych mam  kieruje także  Andrzej Chrabąszcz, członek Zarządu Powiatu Mieleckiego.

Kompleksowa modernizacja oddziału położniczo-noworodkowego obejmowała m.in. zakres prac: malowanie ścian pomieszczeń oddziału, a także wymianę wykładzin podłogowych, drzwi i okien. W salach i na korytarzach pojawiły  się dodatkowe poręcze, a w łazienkach, które ulokowane są  w każdej z sal – nowa armatura wraz ze stałymi osłonami prysznica  oraz progami antywypływowymi.

Tomasz Łępa