Mielec: Gminy powiatu apelują.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

W związku z rozprzestrzenianiem się zakażenia koronawirusem wiele gmin w powiecie mieleckim prosi swoich mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędach do niezbędnego minimum, a wszystko to dla wspólnego bezpieczeństwa.
Ograniczenia takie zastosował już Urząd Gminy Borowa, zwracając się do mieszkańców z prośbą, aby wszelkie zapytania i wątpliwości zgłaszać drogą elektroniczną lub poprzez kontakt telefoniczny. Podobne ograniczenie takie zaleca się w Urzędzie Gminy Czermin i w tamtejszym Ośrodku Pomocy Społecznej.
Również i urząd gminy Padew Narodowa informuje, iż do 27 marca zostają zawieszone wszystkie zajęcia prowadzone przez jednostki organizacyjne gminy, tj. Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka, Senior WIGOR i Klub Senior +. Ponadto odwołane zostają do końca marca br. zaplanowane wcześniej zebrania wiejskie na terenie gminy. Wójt gminy apeluje również o wzajemną pomoc sąsiedzką, zwłaszcza w odniesieniu do osób starszych, schorowanych i samotnych w zorganizowaniu im zakupów, dostarczeniu leków i załatwieniu innych niezbędnych czynności.
Gmina prosi także o ograniczenie, w miarę możliwości, osobistych wizyt w Urzędzie oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej, a jeżeli jest to niemożliwe o załatwienie spraw w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Tomasz Łępa