reklama

Mielec: Flety i organy

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

Dziś w Mielcu drugi koncert w ramach  23. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Tym razem jego organizatorzy zapraszają do  parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mówi Joanna Kruszyńska dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Podczas koncertu będzie można wysłuchać  artystów: Łukasza Długosza (flet), Agaty Kielar-Długosz (flet) oraz Marka Toporowskiego (organy).

Łukasz Długosz, uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów na świecie, jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą. Był dwukrotnie nominowany do Paszportów Polityki oraz nagrody Fryderyki i Gwarancje Kultury TVP Kultura.

Agata Kielar-Długosz to uznana polska flecistka, absolwentka studiów solistycznych w Monachium oraz studiów podyplomowych w New Haven.  Została laureatką programu stypendialnego Ministra Kultury Młoda Polska.

Marek Toporowski – klawesynista, organista, kameralista i dyrygent – jest obecnie jednym z najbardziej znanych wykonawców muzyki dawnej w Polsce. Szczególnie ceniony jest jako wirtuoz – klawesynista oraz dyrygent specjalizujący się w wykonawstwie barokowej muzyki oratoryjnej.

Początek koncertu godzina 20:00. Wstęp wolny. Patronat Radio Leliwa.

Tomasz Łępa