Mielec:  Finisz wieńczy dzieło

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Dobiegły końca prace przy budowie Pomnika Żołnierzy Wyklętych w Mielcu. Dołączyły dziś do niego dwie ostatnie figury postacie  żołnierzy niezłomnych, mówi  Romuald Rzeszutek, inicjator budowy monumentu.

Potężny monument przedstawiać będzie dwunastu żołnierzy niezłomnych, którzy w okresie stalinowskiego terroru walczyli o wolną Polskę. Jest on autorstwa artysty rzeźbiarza Józefa Opali z Koprzywnicy, absolwenta warszawskiej ASP, laureata wielu nagród i wyróżnień na wystawach ogólnopolskich.

Pomnik zostanie odsłonięty w sobotę, 3 września. W programie uroczysta msza święta w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu o godz. 11. Po mszy odbędzie się uroczystość odsłonięcia pomnika po godz. 12 na Górce Cyranowskiej. W uroczystości  swój udział zaznaczy Kompania Honorowa Wojska Polskiego, a także Orkiestra Wojska Polskiego. Współorganizatorami tego wydarzenia jest  Urząd Marszałkowski Woj. Podkarpackiego, a także Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. W wydarzeniu zapowiedziały swój udział  także władze państwowe.

 

 

Tomasz Łępa