Mielec: Festiwal  z barierami epidemiologicznymi

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Iwona Pol

 

Za nami już cztery koncerty, które odbyły się w ramach 23. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego wraz z udziałem publiczności. Niestety, rosnąca fala zachorowań na koronawirusa w Polsce i krajach, skąd pochodzą kolejni artyści,  spowodowała iż organizatorzy  musieli zmodyfikować plany koncertowe. Wszystko wskazuje na to, że tylko Wrocławska Orkiestra Barokowa zagra przy publiczności.

Na ten koncert organizatorzy zapraszają  do kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu  już 27września, orkiestra wystąpi w programie „Bach w Cafe Zimmermann”.

Mówi Joanna Kruszyńska, dyrektor SCKa w Mielcu.

Pozostałe  koncerty odbędą się w trybie nadzwyczajnym. Lidia Efimovich, której koncert miał się odbyć w Pałacyku Oborskich nie jest w stanie dotrzeć do Polski w związku z ograniczeniami sanitarno-epidemiologicznymi oraz francuska pianistka  Françoise Thinat, sprawę  jej obecności na koncercie przeważył zakaz przyjmowania samolotów z Francji na polskich lotniskach. Ich koncerty będzie można zobaczyć na kanale YouTube, profil: Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

Zwieńczeniem 23. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego miał być koncert Yasmin Levi. Niestety, wokalistka pochodzi z Izraela, który nie tylko zamknął swoje granice, ale też 18 września, wprowadził zakaz opuszczania miejsca zamieszkania.

Specjalnie dla publiczności 23. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego artystka – wraz z zespołem swoich muzyków – nagrała w Izraelu te utwory, które miała wykonać w Mielcu. Ten koncert  organizatorzy będą retransmitować w kinie „Galaktyka” Domu Kultury  SCK.

Retransmisja odbędzie się 4 października, o godz. 19, a więc w terminie przewidzianym programem festiwalu.

Tomasz Łępa