Mielec: Elektro…… bez tajemnic.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Już po raz siódmy swoją edycję miał w Mielcu  powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej „ELEKTRO-TECH” organizowany przez Zespół Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu. Jest on konkursem interdyscyplinarnym, skierowanym do uczniów gimnazjów oraz klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu mieleckiego.

Obejmuje wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, informatyki, techniki, elektrotechniki, elektroniki, mechatroniki oraz teleinformatyki. Konkurs od siedmiu lat cieszy się ogromną popularnością i przyciąga tłumy uczestników, mówi dyrektor placówki szkolnej Lidia Gereło.

Do pierwszego etapu, jaki został przeprowadzony  w  stycznia  przystąpiło 75 gimnazjalistów oraz 127 uczniów szkół podstawowych, w 15 macierzystych placówkach z Mielca i okolic. Spośród 202 uczestników szkolnego etapu konkursu wyłoniono 45 finalistów, którzy w finale zawalczyli o tytuł  laureata. Został nim Dominik Kapinos.

Celem konkursu „Elektro-Tech”  jest popularyzacja szeroko rozumianej wiedzy technicznej, zarówno w zakresie teoretycznym jak i praktycznym.

 

(Tomasz Łępa)