Mielec: Dzień Chorego w gminie Mielec.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

Parafia pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają do udziału w Obchodach Dnia Chorego, które odbędą się w najbliższą sobotę w Chorzelowie.
Tradycja spotkań na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń tutejszej parafii oraz Ośrodka Kultury. Wyjątkowe święto ustanowione przez papieża Św. Jana Pawła II ma na celu dowartościowanie cierpienia chorych oraz zapewnienia im lepszej opieki. Zaplanowane spotkanie ma być również okazją do wspólnego spędzenia czasu, wzajemnych rozmów oraz pozostawienia na chwilę trosk jakie często wiążą się z kłopotami zdrowotnymi.
Spotkanie rozpocznie liturgia mszy w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin o godz.10.30, a następnie wszyscy uczestnicy tego spotkania spotkają się w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie. Tam zaplanowano część artystyczną w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”, Chorzelowskiej Grupy Teatralnej oraz Formacji Tanecznej „GRACJA” działającej przy Mieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz prelekcję fizjoterapeuty Rafała Wiśniewskiego. Wstęp wolny.

(Tomasz Łępa)