Mielec:  Dziękujemy Wam, że jesteście…

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Przed budynkiem jednostki nr 2 na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej świętowali Dzień Strażaka  funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Po raz ostatni zaprezentował się także sztandar Rejonowej Komendy PSP, który podczas uroczystości oficjalnie i zgodnie ze strażackim protokołem, pożegnano.

Mówi Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu,  mł. bryg. Łukasz Kapinos.

Wśród zaproszonych gości na uroczystości w Mielcu obecny był m.in.   Parlamentarny Zespół Strażaków z jego  przewodniczącym Zbigniewem Chmielowcem na czele oraz wiceprzewodniczącą Krystyną Skowrońską i członkiem Fryderykiem Kapinosem.

Mówi poseł Zbigniew Chmielowiec.

Tradycyjnie nie zabrakło wyróżnień, odznaczeń państwowych, nagród, awansów na wyższe stopnie,  życzeń  od zaproszonych gości, mówi poseł Krystyna Skowrońska.

W tym roku swoją obecnością zaszczycili święto żołnierze amerykańcy za co szczególnie dziękował komendant powiatowy PSP  w Mielcu.

Przypomnijmy, 30 lat temu, 24 sierpnia 1991 r. Sejm RP uchwalił ustawę umożliwiającą utworzenie profesjonalnej służby pożarniczej – Państwowej Straży Pożarnej. Uchwalona równolegle ustawa o ochronie przeciwpożarowej spowodowała poprzez krajowy system ratowniczo-gaśniczy, włączenie się naszego kraju do europejskiego mechanizmu ochrony ludności.

 

Tomasz Łępa