Mielec: Dopłaty dla rolników

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Joanna Sarwa

 

Będą dopłaty dla rolników do przechowywania wołowiny. W tej sprawie  Interweniował poseł Fryderyk  Kapinos Epidemia koronawirusa COVID-19 spowodowała trudną sytuację w sektorze wołowiny. O pomoc dla rolników z tej branży zwrócił się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi poseł Fryderyk Kapinos.

Mówił  poseł Fryderyk Kapinos. Sektor wołowiny w Polsce znalazł się w trudnej sytuacji, ponieważ jego produkcja w około 80% ukierunkowana jest na eksport, a głównym odbiorcą mięsa i żywca wołowego z naszego kraju są mocno dotknięte epidemią koronawirusa Włochy.

W odpowiedzi na pismo posła resort rolnictwa wskazał jakie działania zostały podjęte w sprawie sytuacji na rynku mięsa wołowego. Ich konsekwencją są dopłaty dla producentów do prywatnego przechowywania wołowiny, których kwota będzie uzależniona od okresu przechowywania. Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Co więcej, producenci rolni mogą ubiegać się w bankach o zmianę warunków spłaty kredytów. Prowadzone są również działania w zakresie wprowadzenia nowych instrumentów finansowych mających na celu  zapewnienie płynności finansowej producentom rolnym w związku z wystąpieniem epidemii koronawirusa.

 

Tomasz Łępa