Mielec:  Do walki z ASF wkraczają siły WOT !

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Jak już informowaliśmy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mielcu potwierdził wystąpienie ogniska ASF u dzików znalezionych w Przecławiu. Teraz do walki z ASF na terenie gminy wkroczyć mają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej , którzy poszukiwać będą dalszych ewentualnych zakażeń na obszarze gminy. Mówi Piotr Chrabąszcz,  Powiatowy  Lekarz  Weterynarii w Mielcu.

Cały czas  tez gmina Przecław  apeluje o przestrzeganie zasad bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną.

Na chwilę  obecną  prowadzone są dalsze poszukiwania  zwierzyny leśnej  aby wykluczyć rozprzestrzenianie się  choroby ASF w dalszym regionie. Natomiast kolejny trzeci już oprysk przeciwko ASF  wykonano na odcinku kolejowym LHS od mostu na Wiśle w miejscowości Zaduszniki do miejscowości Krzątka przy użyciu opryskiwacza spalinowego zamontowanego na wózku motorowym. Zastosowano do oprysku środek zapachowy  ma  ograniczyć  migrację dzików. Działania te zostały  przeprowadzone zgodnie z zawartym porozumieniem pomiędzy Powiatem Mieleckim, Powiatem Tarnobrzeskim oraz Powiatem Kolbuszowskim..

 

 

Tomasz Łępa