Mielec: Dlaczego tak długo zwlekaliśmy ?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Opieszałość mieleckiego magistratu w przygotowywaniu pomocy  mieleckim  przedsiębiorców w dobie trwającej pandemii jest spóźniona o kilka tygodni   tak uważa Radosław Swół radny klubu PiS w  radzie miejskiej.

Z zarzutem radnego  nie zgadza  się prezydent Mielca  Jacek Wiśniewski, zdaniem którego do podejmowania jakichkolwiek działań musi  być  potrzebny czas, który pozwoli  na przeanalizowanie miejskiego budżetu, zaznacza.

Na ostatniej sesji radni miejscy  przyjęli uchwałę , która mówi  o zwolnieniu   mieleckich przedsiębiorców  z podatku od nieruchomości, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych wywołanych koronawirusem. Dotyczy to m.in. firm w sektorach: kultury, rozrywki, fryzjerstwa , gastronomi, sportu  czy branży  hotelarskiej. Zwolnienie ma dotyczyć wpłat należności za trzy miesiące:  kwiecień, maj i czerwiec. Ponadto  firma musi wykazać spadek obrotów gospodarczych spowodowanych trwającą pandemią jak i jej wpływ na działalność sprzedażową.

Tomasz Łępa