Mielec: Dla jednych radość dla drugich smutek.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

W pierwszym meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec zmierzyła się z Wisłą Płock. Spotkanie to zakończyło się wygraną Stali 2:1. Dla trenera Biało-Niebieskich, Adama Majewskiego było to wyjątkowe spotkanie, bowiem urodził się i grał w Płocku. Również jako piłkarz występował w drużynie Wisły Płock, ale także m.in. Lecha Poznań czy Legii Warszawa. Po zakończeniu kariery zaczął się spełniać w roli trenera. Najpierw prowadził rezerwy ekipy z Płocka, a następnie przejął Stomil Olsztyn, a od lipca został szkoleniowcem Stali Mielec. W piątek pierwszy raz ze Stalą zagrał przeciwko swojemu byłemu klubowi.

Z murawy boiska przenosimy się na parkiet. W ramach 12. serii PGNiG Superligi Handball Stal Mielec mierzyła się na własnym parkiecie z Azotami Puławy. Przez jedenaście ostatnich kolejek, fani piłki ręcznej, byli świadkami dwóch obliczy Stali – walecznej jak choćby w meczu z Kielcami, a także bezradnej jak w starciu z Gdańskiem. Niestety faworyt w tym spotkaniu był tylko jeden. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 34:26 dla gości, to piąta wygrana puławian z rzędu. Mówi trener mielczan Rafał Gliński.

A już 9 grudnia, również przed mielecką publicznością, Handball Stal Mielec zaprezentuje się w meczu z Grupą Azoty Unią Tarnów. Początek spotkania o godzinie 19:00.

Tomasz Łępa