Mielec/Dębica: Opłaty za nasze śmieci

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

 

Radni Dębicy uchwalili nowe stawki za śmieci: 29 złotych za odpady segregowane, 58 zł za odpady mieszane. Uchwałę w tej sprawie poprzedziła ostra dyskusja bowiem radni PiS proponowali stawki 25 zł i 50 zł. Trzeba tez zająć się uszczelnianiem systemu – mówił wiceprzewodniczący rady Andrzej Bal

Jerzy Sierdzaki wiceburmistrz Dębica zapewnia, że cały czas prowadzone są kontrole, ale to nie jest prosta sprawa bo jak tłumaczył tłumaczył po ubiegłorocznej podwyżce pojawił się problem nie tylko z osobami, które znikają z systemu, ale także z tymi, którzy deklarowali segregowanie a tego nie robią.

Również i w Mielcu mieleccy radni klubu PiS nie zgodzili się na 100 proc. podwyżkę opłat za śmieci. Władze miasta zapewniają  z kolei, że kwoty wynikają z jedynej oferty przetargowej. Jacek Wiśniewski prezydent Mielca przyznaje, że teraz miasto ma problem, bo umowa na wywóz śmieci kończy się w marcu.

Zaproponowane stawki  wynosiły od osób z domów jednorodzinnych 29 zł, od osób  mieszkających w blokach mieszkalnych to 27 zł. Według zaproponowanego projektu wszyscy mielczanie byliby zobowiązani do segregowania śmieci.

 

Tomasz Łępa