Mielec/Dębica: Inwestycje drogowe i chodnikowe

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Powiat dębicki realizuje remonty starych i budowę nowych chodników przy swoich drogach. W najbliższych dniach zakończona zostanie inwestycja na trasie Kamienica Dolna – Grudna Górna w Siedliskach-Bogusz w gminie Brzostek. Końcem listopada ma być też gotowy ponad km odcinek w gm. Jodłowa- mówi Adam Pieniążek wicestarosta dębicki.

Prace rozpoczęły się także przy budowie chodników przy drogach powiatowych w gm. Dębica. Chodzi o kilkuset metrowy odcinek w kierunku Góry Śmierci i blisko 0,5 km odcinek  w miejscowości Stasiówka.

Z Dębicy przenosimy się do Mielca,  przetargi na wykonanie dokumentacji projektowych dla inwestycji drogowych planowanych w Rzemieniu oraz Kiełkowie ogłosił Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu.  W Rzemieniu, w ciągu drogi powiatowej relacji Rzemień – Dobrynin, powstać ma nowy odcinek drogi powiatowej  oraz nowe skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 985.

Warto podkreślić, że to już kolejne przygotowania Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu do przyszłych inwestycji drogowych. Początkiem miesiąca ogłoszono przetarg na wykonanie projektu technicznego dla poprawy komunikacyjnej i bezpieczeństwa ruchu poprzez przebudowę drogi relacji Borowa – Czermin – Wola Mielecka – Kiełków – Przecław w miejscowości Kiełków. Ten projekt ma zostać przygotowany do  końca czerwca 2021 r.

 

 

Tomasz Łępa