Mielec/Dębica: Epidemia puka do przedsiębiorstw

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Epidemia koronawirusa zaczyna  pukać do pierwszych firm w regionie.  Dwa przedsiębiorstwa z gminy  Dębica zwalniają pracowników, bo nie mają gdzie sprzedawać swoich produktów. To firma Arkus, która już  zgłosiła do urzędu pracy zamiar zwolnień grupowych. Chodzi o 240 osób.

Jak można przeczytać w oświadczeniu firmy „Sytuacja wynikająca z epidemii wydarzyła się w momencie kluczowym dla branży rowerowej jeśli chodzi o rynek sprzedaży i w momencie największego zapotrzebowania na nasz produkt – rower”.  Z kolei firma  AG Motor planuje zwolnic 70 osób.

Osoby zwalniane mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy, który ze względu na koronawirusa zmienił sposób przyjmowania petentów tłumaczy Katarzyna Roztowska- Machnik wicedyrektor dębickiego urzędu pracy.

Na chwile obecną nie słyszymy o zwolnieniach pracowniczych na mieleckiej strefie ekonomicznej, zaznacza Grzegorz Durak dyrektor mieleckiego urzędu pracy.

Jak dodaje  dyrektor placówki, urząd na bieżąco realizuje dostępne formy aktywizacji w ramach ogłoszonych naborów wniosków.

Tomasz Łępa