Mielec: Czy zdążymy jeszcze we wrześniu?

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

To czy miesiąc wrzesień będzie tym kiedy oficjalnie zostanie otwarta   i zacznie funkcjonowanie nowa hala sportowa w Mielcu nie jest  jeszcze pewne. Wszystko jednak wskazuje, że tak się nie stanie.  Mimo iż nowa hala jest już wybudowana,  ułożone zostały płytki a  na arenie głównej pojawiły się mobilne trybuny i odkryto już niecki basenowe to jak tłumaczy wiceprezydent Mielca Paweł Pazdan, przyszedł teraz czas na małe  poprawki.

W czerwcu podczas sesji Rady Miasta informowano, że wykonawca zadeklarował finisz prac budowlanych  na koniec miesiąca czerwca.  Następnie założono około 2 miesięcy na wszystkie prace związane z  odbiorem budynku  a  te jednak jeszcze się nie zaczęły.

Hala przy ul. Solskiego w Mielcu to jedna z największych inwestycji tego typu w województwie podkarpackim. Obiekt powstał w miejscu dawnej Hangar Areny, starej hali, w której oprócz części sportowo-widowiskowej znajdowała się także pływalnia. Na nowy obiekt czekają już  kluby sportowe z Mielca. Dawny obiekt wyburzono ponad pięć lat temu i od tej pory piłkarze ręczni Handball Stali czy siatkarki ITA Tools Stali muszą rozgrywać swoje mecze w sportowych halach szkolnych.

Tomasz Łępa