Mielec: Czy Mielec załapie się na dofinansowanie?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Do końca lipca samorządy w Polsce mogą składać wnioski  o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W jego ramach samorządy mogą złożyć do 3 wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Wnioski takie przygotowała także gmina Mielec. Mówi prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Po zakończonym naborze Bank Gospodarstwa Krajowego  przekaże zbiorczy raport do komisji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Komisja ta przygotuje rekomendację, na podstawie której Prezes Rady Ministrów zdecyduje o przyznaniu dofinansowania.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. Ma pobudzić inwestycje we wszystkich regionach Polski, wesprzeć rozwój przedsiębiorstw i poprawić warunki życia Polaków. Samorządy dostaną do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania, czyli refundacji środków poniesionych na inwestycje m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne i w gospodarowanie odpadami.

 

Tomasz Łępa