Mielec: Czekamy na decyzję

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu  gotowa do otwarcia.  Mimo iż rozporządzenie rządu pozwala  na jej  otwarcie to nie ma jednak jeszcze  decyzji kiedy dokładnie  mielecka biblioteka zostanie uruchomiona.

Mówi Joanna Kruszyńska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

 

Gdy decyzja mieleckiego SANEPIDu zostanie wydana pozytywnie, korzystający z biblioteki będą mogli wypożyczać książki i je oddawać  ale pod pewnymi warunkami , zaznacza dyrekcja SCKa.

Wraz z otwarciem bibliotek odpowiednie zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny oraz stosowania procedur zapobiegawczych  będą obowiązywały także pracowników i obsługę bibliotek

Tomasz Łępa

AKTUALIZACJA  14:30

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Powiatowej Stacji  Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu w sprawie otwarcia obiektu Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK przy ul. Kusocińskiego 2 zapadła
decyzja o częściowym udostępnieniu tego obiektu od wtorku 5 maja. Mielecka placówka spełnia niezbędne wytyczne Biblioteki Narodowej i może być udostępniona dla mieszkańców. W związku z brakiem możliwości spełnienia wszystkich wytycznych w mieleckich filiach bibliotecznych, w dalszym ciągu pozostaną one zamknięte, podobnie jak Muzeum Regionalne i Jadernówka.