Mielec: Czas na Mielecki Budżet Obywatelski

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Przy zachowaniu wszelkich form ostrożności od 1 czerwca rusza Mielecki Budżet Obywatelski. Pomysły i projekty, które otrzymają największe poparcie mielczan we wrześniowym głosowaniu, zostaną zrealizowane w roku 2021. Mówi prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

W ubiegłym roku mieszkańcy Mielca zgłosili 41 projektów a do głosowania zakwalifikowanych zostało 27 pomysłów. W głosowaniu wybrano 3 projekty ogólnomiejskie oraz 13 propozycji o charakterze lokalnym. Łączna wartość projektów to blisko 2 miliony złotych. W tym roku zasady wyłaniania propozycji mieszkańców w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego nie zmieniają się i już od czerwca  do 15 lipca, za pomocą specjalnych formularzy, będzie można składać propozycje własnych projektów.

Do 10 września podana będzie lista projektów zakwalifikowanych do głosowania, zaś za pomocą formularzy papierowych oraz internetowo za pośrednictwem profilu zaufanego, zostaną wybrane te najlepsze.

Wszystkie informacje na temat zasad i harmonogramu Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego oraz potrzebne formularze do pobrania można znaleźć na stronie internetowej miasta Mielca w zakładce „Mielecki Budżet Obywatelski”

 

Tomasz Łępa