Mielec: Czas na finał Enea Cup 2020

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

W Mielcu  swój finał rozgrywek w piłce ręcznej miała tegoroczna edycja Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup 2020. W zmaganiach tych od lat  udział biorą setki młodych ludzi ze szkół podstawowych z powiatów mieleckiego, staszowskiego, dąbrowskiego, kolbuszowskiego i rzeszowskiego. Także od wielu lat  Enea Elektrownia Połaniec wspiera te  rozgrywki dla dzieci i młodzieży z Podkarpacia i Świętokrzyskiego.

Finał ze względów epidemiologicznych rozegrany został tylko dla młodzieży w kategorii wiekowej 7-8 klasa szkoły podstawowej. Ostatecznie, po wspaniałych meczach, triumfatorem tegorocznej edycji została drużyna Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu  pod wodzą trenera Tomasza Sondeja.

Realizatorem Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup 2020 jest SPR Stal Mielec, który od wielu lat organizuje rozgrywki seniorskie oraz grup młodzieżowych w piłce ręcznej. Zorganizował już także trzy edycje „Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup” na terenie województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. Mówi Roman Kowalik, prezes SPR Stal Mielec S.A.

Jak zaznacza Bogusław Rybacki, prezes Enei Elektrowni Połaniec, firma od lat angażuje się w inicjatywy umożliwiające uprawianie sportu, które dają szanse na rozwój dzieci i młodzieży poprzez aktywność fizyczną.

Jak dodaje,  organizacja  tej edycji nie należała do najłatwiejszych dla wszystkich.

Ostatecznie to  Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu wygrała tegoroczną edycję Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup 2020. Drugie miejsce zajęła drużyna Juvenii Rzeszów, trzecie Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim, a miejsce tuż za podium przypadło Szkole Podstawowej w Maliniu.

 

Tomasz Łępa