Mielec:  Czas na egzamin na kartę rowerową!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Gdy zbliża się sezon letni na ulicach wielu miast  możemy dostrzec niezliczoną liczę młodych rowerzystów. To także czas kiedy wiele  z tych osób zdaje swój pierwszy egzamin na kartę rowerową  aby stać się bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.

Kilkunastu  uczniów  z Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje  postanowiło zmierzyć się z przepisami o ruchu drogowym a tym samym zdać egzamin na kartę rowerową. Jak zaznacza egzaminator  starszy sierżant Wiesław Cudo, z Wydziału Ruchu Drogowego w Mielcu przyszły rowerzystów uczymy po prostu podstaw, dodaje.

Poznanie podstawowych zasad jazdy rowerem w  przyszłości może zaowocować u dzieci i młodzieży  bezpiecznym poruszaniem  się jednośladem po ulicach miast.

Przypomnijmy, dzieci powyżej 10 roku życia nie mogą poruszać się po drogach publicznych bez karty rowerowej. Z obowiązku posiadania tego dokumentu zwalnia je dopiero osiągnięcie pełnoletniości. Niefrasobliwość rodziców w tej materii, może w skrajnych przypadkach skończyć się w sądzie rodzinnym.

Tomasz Łępa