Mielec:  Chce zrezygnować z funkcji dyrektora.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Powołany na stanowisko dyrektora szpitala specjalistycznego w Mielcu początkiem lipca Jarosław Kolendo chce zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Powodem takiej decyzji jest jak czytamy w nadesłanym do naszej redakcji oświadczeniu tu cyt. „ W związku z falą hejtu jaki spotkał mnie i mojego zastępcę oraz stanowiskiem związków zawodowych informuję, że będę składał rezygnację z funkcji dyrektora. Zgodnie z umową mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia i mam nadzieję, że do tego czasu zarządowi uda się ogłosić konkurs i wyłonić nowego dyrektora. Jest to dla mnie zarówno przykre jak i niezrozumiałe, że fala hejtu jak i protest związków pojawił się od razu, zanim cokolwiek zrobiliśmy”.

Przypomnijmy, związki zawodowe działające w mieleckim szpitalu wystosowały pismo, w którym wyrażają swoje niezadowolenie sposobem wyboru nowego dyrektora szpitala jak i dyrektora finansowego.

Jak czytamy dalej w oświadczeniu dyrektora szpitala Kolendy „nie sądziliśmy,  że Mielec jest takim miastem, że nawet nie da nam szansy cokolwiek zrobić tylko od razu bez powodu wyleje się na nas fala hejtu a związki zawodowe dołączą do ataku na nasze osoby”.

W rozmowie telefonicznej z naszym dziennikarzem Tomaszem Łepą nowy dyrektor potwierdza swoją wolę rezygnacji z tego stanowiska a wraz z nią rezygnacje jego zastępcy Małgorzaty Topolskiej, niestety swojej decyzji  nie chce komentować.

Tomasz Łępa