Mielec: Było wiele krytyki, ale cel osiągnięty.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Mija blisko rok od momentu, kiedy dzięki współpracy lokalnych samorządów na terenie powiatu mieleckiego zaczął funkcjonować powiatowy transport zbiorowy. Inicjatywę utworzenia powiatowego transportu zbiorowego władze samorządowe powiatu podjęły wspólnie z poszczególnymi gminami. Ostatecznie do realizacji projektu przystąpiło osiem samorządów: Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Przecław, Radomyśl Wielki, Tuszów Narodowy i Wadowice Górne.
Jak zaznacza starosta mielecki Stanisław Lonczak choć na początku nie obeszło się bez krytyki to dziś ta inicjatywa jest dobrze oceniana, dodaje.

Jak dodaje starosta mielecki kursy, które powstały, być może nie wszystkie są rentowne z biznesowego punktu widzenia. Są jednak realną odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Dlatego poczynione są starania o środki na dalszą kontynuację powiatowego transportu zbiorowego.

Łącznie na terenie powiatu mieleckiego powstało ponad 40 linii autobusowych. Ich obsługą zajmują się prywatni przewoźnicy, którzy zostali zobligowani do zapewnienia ujednoliconych standardów w zakresie jakości przewozów.

Tomasz Łępa