Mielec: Był to szalenie trudny temat…

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Dzięki współpracy lokalnych samorządów od 1 lutego na terenie powiatu mieleckiego zacznie funkcjonować powiatowy transport zbiorowy.  Inicjatywę utworzenia powiatowego transportu zbiorowego władze samorządowe powiatu podjęły wspólnie z poszczególnymi gminami. Od września ubiegłego roku temat  ten dominował na każdym z Konwentów Samorządów Powiatu Mieleckiego.

Ostatecznie do realizacji projektu przystąpiło osiem samorządów: Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Przecław, Radomyśl Wielki, Tuszów Narodowy i Wadowice Górne.

Mówi wójt gminy Tuszów Narodowy, Andrzej Głaz.

To był szalenie trudny temat, dla którego w przyszłości docelowo, do administrowania transportem publicznym powinien powstać dedykowany organ – związek powiatowo-gminny,  tłumaczy z kolei  Józef Rybiński, burmistrz Radomyśl Wielkiego.

 

Łącznie na terenie powiatu powstaną 42 linie autobusowe. Ich obsługą zajmą się prywatni przewoźnicy, którzy – jak zapewniono– zostaną zobligowani do zapewnienia ujednoliconych standardów w zakresie jakości przewozów. Organizatorzy transportu zbiorowego kontrolować będą m.in. poziom techniczny oferowanego przez przewoźników taboru czy jego dostosowanie do obowiązujących norm sanitarnych.

 

Tomasz Łępa