Mielec: Bezpieczniej przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i al. Ducha Świętego

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu przygotowuje koncepcję budowy ronda przy ul. Sienkiewicza i al. Ducha Świętego oraz analizuje możliwości jego usytuowania w granicach pasa drogowego.

Droga powiatowa relacji Tuszów – Chorzelów – Mielec została przejęta przez powiat w 2015r. Pierwsze zmiany służące polepszeniu bezpieczeństwa na jej skrzyżowaniu z al. Ducha Świętego zostały wprowadzone już w 2017 roku na wniosek policji i Komisji ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu. Możliwość jazdy na wprost ulicą Sienkiewicza ograniczono tylko do jednego pasa. Pozostałe pasy służą od tamtej pory jedynie do skrętu w al. Ducha Świętego.

Mimo wprowadzonych zmian, na skrzyżowaniu wciąż dochodzi do licznych niebezpiecznych zdarzeń. Najczęściej stoi za nimi niezgodna z oznakowaniem jazda i przekraczanie dozwolonej prędkości. Zdarza się też, że kierowcy, rowerzyści  i piesi nie ustępują pierwszeństwa albo nie zachowują należytej ostrożności.

Obecnie Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu przygotowuje koncepcję przebudowy skrzyżowania na rondo i analizuje możliwości jego usytuowania w granicach pasa drogowego.

 

(Tomasz Łępa)