Mielec: Bezpieczne i korzystne rozwiązanie komunikacyjne…

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Już nie tylko z Mielca do Dębicy, ale również do Padwi Narodowej można dostać się koleją. Od tygodnia na wyremontowanej trasie kursują pociągi osobowe Pol-Regio. Jest to możliwe dzięki zakończonej modernizacji torów z Mielca do Padwi Narodowej.  Dla podróżnych powstały też nowe perony w Chorzelowie, w Tuszowie Narodowym i w Jaślanach. Dla mieszkańców gminy Mielec  jest to  bezpieczne i korzystne rozwiązanie komunikacyjne tłumaczy wójt gminy, Józef Piątek.

We wrześniu ubiegłego toku przywrócono połączenie z Dębicy do Mielca. Teraz dodatkowy odcinek linii i cztery przystanki zwiększą dostęp do kolei. Przejazd na trasie z Mielca do Padwi zajmie ok.16 min., z Dębicy około 50 minut.

Mówi Mateusz Wanat, Dyrektor Regionu Południowego PKP PLK Centrum Realizacji Inwestycji w Krakowie oddany

Jak dodaje marszałek podkarpacki Władysław Ortyl  samorząd  planuje uruchomić  w przyszłym roku  kolejne połączenia  na tej trasie.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. reaktywowały kolejny odcinek podkarpackiej trasy, dzięki Inwestycji za 106 mln zł, realizowanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

Tomasz Łępa