Mielec: Będziemy szukać lekarzy do przychodni.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Dziś została oficjalnie oddana do użytku mieszkańcom Mielca  przychodnia nr 4, przy ulicy Żeromskiego. Po blisko 8. miesiącach zakończyła się kompleksowa przebudowa budynku , w którym została  wykonana  termomodernizacja i przebudowa całego  obiektu. Zmieniona została niemal całkowicie funkcjonalność parteru budynku, do którego po remoncie swoje siedziby przeniosły tu szpitalne poradnie: urazowo-ortopedyczna, urologiczna, neurochirurgiczna,  neurologiczna, nefrologiczna oraz okulistyczna. Od dziś, w zarządzaniu szpitala specjalistycznego. Mówi Józef Więcław, dyrektor  mieleckiej lecznicy.

Wraz  z nową jakością budynku przychodni będziemy szukać dla niej nowych lekarzy i otwierać kolejne poradnie,  zaznacza dyrekcja szpitala.

W oddanej na nowo przychodni wykonane zostały: nowa elewacja przychodni, naprawione pokrycie dachowe i wyremontowane schody. Prace obejmowały też: budowę bądź wymianę instalacji elektrycznej, fotowoltaicznej, centralnego ogrzewania oraz wentylacji i klimatyzacji, wykonanie nowych okładzin ściennych i podłogowych, wymianę drzwi i okien, a także przebudowę pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i budowę windy, która usprawni osobom niepełnosprawnym dostanie się do lekarzy.

 

(Tomasz Łępa)