Mielec: Będzie rondo im. Tadeusza Ryczaja

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

 

Inicjatywa obywatelska nadania rondu w Mielcu  imienia Tadeusza Ryczaja wieloletniego dyrektora WSK Mielec oraz propozycja radnego Marka Zalotyńskiego  nadania temu samemu rondu imienia kpt. Stefana Bastyra były tematem, który wzbudzał wiele emocji  podczas obrad mieleckich rajców.

Jak mówi Wacław Świerczyński, przewodniczący Rady Osiedla Kilińskiego mimo iż Tadeusz Ryczaj był postacią z czasów PRLu  to nie został on przyniesiony w teczce do Mielca, dodaje. To za jego czasów miasto zaczęło się rozwijać.

Argumentację za nadaniem imienia ronda Stefana Bastyra przedstawił  radny Marek Zalotyński, jego zdaniem nie jest to kandydatura budząca wątpliwości. Jak zaznacza był to pierwszy pilot polskiego lotnictwa wojskowego związany z ziemią mielecką.

O uszanowanie woli mieszkańców apelowała do radnych poseł Krystyna Skowrońska.

Ostatecznie podjęto  uchwałę  w sprawie nadania nazwy rondu zlokalizowanemu w ciągu ulicy Wojska Polskiego, na skrzyżowaniu z ulicą Przemysłową w Mielcu. Będzie ono nosiło nazwę imienia Tadeusza Ryczaja. Za jej przyjęciem głosowało 14 radnych zaś 7 było przeciw.

 

 

Tomasz Łępa