Mielec: Będzie kolorowo na mieleckim niebie…

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Na lotnisku w Mielcu, już 3 września odbędzie  się po raz drugi  Memoriał Wiesława Starca w Celności Lądowania Mielec 2022. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Mieleckich Spadochroniarzy oraz Fundacja  Biało-Czerwone Skrzydła. Swój udział zapowiedziało już ponad  20 skoczków.

Mówi Jan Kędzior, prezes Stowarzyszenia Mieleckich Spadachroniarzy.

Wiesław Starzec pracował w WSK Mielec i Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Od lat szkolnych należał do Aeroklubu Mieleckiego, specjalizując się najpierw w spadochroniarstwie, a następnie w wieloboju spadochronowym i w tej dyscyplinie znajdował się w ścisłej czołówce krajowej. Zdobywał tytuły mistrza Polski, był członkiem kadry narodowej.

Od 1984 roku był instruktorem spadochronowym w Aeroklubie Mieleckim, a w latach 2005-2006 był instruktorem samolotowym w ROYAL STAR AERO Mielec. Dodatkowo był instruktorem narciarskim w PTTK Mielec i Nauczycielskim Klubie Narciarskim „Śmig” Mielec. Zmarł w październiku 2014 roku.

Memoriał będzie też okazją do zapoznania się z tematyką spadochroniarską, szkoleniami i kursami czy możliwością sków w tandemie z instruktorem. Podniebnych emocji i dobrej zabawy nie zabraknie, dodają organizatorzy memoriału. Patronat Radio Leliwa.

 

Tomasz Łępa