Mielec: Apel  do  rządzących !

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Starosta Powiatu Mieleckiego  Stanisław Lonczak zaproponował w imieniu Zarządu Powiatu  wstępną treść dokumentu –apelu do decydentów politycznych mających wpływ  na finansowanie ochrony zdrowia w Polsce.

Jak czytamy w nim  „Rada Powiatu Mieleckiego zwraca uwagę na  pogarszającą się od kilku lat sytuację finansową Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu  a także innych polskich szpitali, co szczególnie uwidacznia się w 2022 roku. Wzrost kosztów energii, mediów, wysoka inflacja, spowodowała znaczny wzrost kosztów zakupu środków medycznych niezbędnych do świadczenia usług opieki medycznej przez mielecki szpital.

Dlatego też Zarząd Powiatu zwraca  się z pilnym apelem o zwiększenie wyceny procedur medycznych dla szpitali, wdrożenie  mechanizmu oddłużania szpitali a także przeznaczenie środków finansowych na doposażenie szpitali w nowoczesny sprzęt,  inwestycje i remonty szpitali podnoszące standardy opieki i obniżające koszty bieżącego funkcjonowania. Temat ten będzie podejmowany już wkrótce także na spotkaniu  w Rzeszowie z przedstawicielami NFZ-tu, dodaje starosta mielecki.

Propozycja dokumentu ma  być procedowana  na kolejnej sesji Rady Powiatu, w grudniu.

 

Tomasz Łępa