Mielec: AKORD z przytupem

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Chór Nauczycielski AKORD z Mielca pod dyrekcja Grzegorza Oliwy czyni ostatnie próby i przygotowania  do koncertu zatytułowanego „AKORD z przytupem”. Jest to przedsięwzięcie skierowane do mieszkańców Podkarpacia a zawarty w koncercie repertuar, jak i jego forma będzie innowacyjną formą przedstawienia pieśni lasowiackich w aranżacji na chór, głosy solowe, trio jazzowe, kwartet smyczkowy, akordeon i klarnet.

Mówi dyrygent, Grzegorz Oliwa.

Utwory w wykonaniu chóru  będą przeplatana ciekawostkami prezentowanymi przez prowadzącego koncert oraz oryginalnymi wykonaniami pieśniarzy ludowych.

Jak podkreślają chórzystki  AKORDU  Barbara Maj i Mirosława Gorazd przez takie projekty  chcemy promować polską muzykę ludową i  pokazać ją poprzez nowoczesne aranżacje.

Podczas koncertu zaprezentowane zostanie  dwanaście pieśni lasowiackich. Współczesne ich aranżacje opracował  Krzysztof Mroziak, dyrygował będzie Grzegorz Oliwa. Koncert zaplanowany został na 26 listopada o godz. 16.30 w sali widowiskowej SCK w Mielcu. Projekt dofinansowany został z budżetu Województwa Podkarpackiego. Patronat Radio Leliwa.

 

Tomasz Łępa