Mielec: 3 w 1

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Program Agencji Rozwoju Przemysłu pod hasłem „Program Fabryka” przypieczętowany listem intencyjnym, który zakładał powstanie w Mielcu budynku usługowo-biurowego z przeznaczeniem dla usługowych firm wykorzystujących nowoczesne technologii, może zostać poszerzony.
Właśnie narodził się pomysł budowy aż trzech takich obiektów. Powstałyby one na działce obok Cmentarza Parafialnego w Mielcu. Mówi Dariusz Śliwowski, wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Przypomnijmy w październiku 2018 r. w Mielcu został podpisany list intencyjny Programu Fabryka przez pełniącego wtedy funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyka Kapinosa i Prezesa Zarządu ARP S.A. Krzysztofa Ślęzaka. Program zakłada wybudowanie w Mielcu w rejonie ul Głowackiego i Długosza biurowca na cele usługowe o powierzchni 5000 metrów kwadratowych. Nowa wizja programu to stworzenie w Mielcu mikrodzielnicy biurowej.

Agencja Rozwoju Przemysłu, realizując działania na rzecz rozwoju ośrodków miejskich, zgodne z Pakietem dla Miast Średnich, rozpoczęła realizację Programu Fabryka. Jego założeniem jest wsparcie rozwoju miast średnich poprzez budowę biurowców, ich działalność będą mogły prowadzić firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

(Tomasz Łępa)