Mielec: 25. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski U18.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu (dawniej Olimpia) rywalizowali najlepsi kadeci w ramach 25. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Młodzi sportowcy urodzeni w latach 2002 i 2003 w ramach tej imprezy walczyli także o medale PZLA Mistrzostw Polski U18 w lekkiej atletyce.

Z piątki zawodników mieleckiego klubu, która zdołała zakwalifikować się do mistrzostw, liderzy tegorocznych tabel: Kamil Piecuch i Dawid Piłat potwierdzili swoją pozycję przewagę nad rywalami.

Kamil Piecuch – ubiegłoroczny mistrz Polski młodzików zwyciężył w chodzie na 10 000 metrów w czasie 51:04.66.

Drugi z liderów – Dawid Piłat ubiegłoroczny wicemistrz Polski w tej kategorii wiekowej, potwierdził tegoroczną dyspozycję, zwyciężając w rzucie młotem (5 kg) wynikiem 80.05 m. Zawodnik LKS Stal Mielec jest obecnie wiceliderem światowych tabel, prowadzi Bułgar Valentin Andreev 82.72. Obaj zawodnicy prawdopodobnie spotkają się w Baku na 15. Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, który rozpoczyna się 20 lipca.

Rekord Polski w kategorii U18 należy do Macieja Pałyszko ze stołecznej Legi i wynosi 82.88m. Został ustanowiony w 1995 roku.

Pozostała trójka debiutantów wystąpiła na miarę swoich obecnych możliwości. W klasyfikacji medalowej LKS Stal Mielec zajął 6 miejsce, zdobywając jednocześnie 27 punktów do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.