Mielec: 2,5 mln dla gminy Przecław

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Do ponad 1300 gmin w całym kraju trafią  środki finansowe  w ramach Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich, z czego  ponad 18 milionów złotych trafi do gmin z powiatu mieleckiego. Jedną z takich jest gmina Przecław, która otrzymała 2,5 mln złotych  na budowę sali gimnastycznej wraz z zapleczem w miejscowości Kiełków.  Mówi burmistrz Przecławia Renata Siembab.

Sala gimnastyczna jak zaznacza burmistrz Przecławia  będzie ogólnodostępna dla mieszkańców gminy. Jej powstanie  wpłynie na poprawę dostępu do bazy sportowo-rekreacyjnej, możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu  a także  poprawę kondycji fizycznej mieszkańców.

W ramach inwestycji planuje się rozbudowę szkoły podstawowej o budynek sali sportowej wraz z zapleczem. Powierzchnia użytkowa sali wraz zapleczem wyniesie 454,5 m2. W ramach zadania przewidziano również komunikację pieszą i kołową, zieleń trawiastą oraz przesunięcie istniejącego boiska asfaltowego. Ponadto usunięty  zostanie istniejący budynek gospodarczy.

Tomasz Łępa