Mielec: 23. edycja Mieleckiego Festiwalu Muzycznego

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

W Mielcu we wrześniu  wystartuje kolejna  23. edycja Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Przez  kilka tygodni w mieście odbędą się koncerty muzyków zarówno z Polski, jak i zagranicy. Jak zapewnia Joanna Kruszyńska dyrektor Samorządowego Centrum Kultury mimo obaw co do jego  rozpoczęcia, festiwal jednak będzie miał miejsce  wraz zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych.

Jego 23. edycja potrwa aż do października. Organizatorzy zaplanowali 8 wyjątkowych  koncertów, podczas, których usłyszymy i zobaczymy m.in. Wojtka Mazolewskiego  Quintet,  Kapelę ze Wsi Warszawa, Jasmin Levy z Izraela czy  Amadeus Guitar Duo z Niemiec.

Festiwal  zainauguruje  koncert, który odbędzie się 11 września o godz. 19 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK a wystąpi na nim wspomniany wcześniej Wojtek  Mazolewski  Quintet, muzyk jazzowy a także  autor muzyki do spektakli teatralnych, filmów niszowych, oraz  kompozycji do serii audiobooków wydawanych przez Audiotekę. Mieleckiemu Festiwalowi Muzycznemu patronuje Radio Leliwa.

Tomasz Łępa