Mielec: 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Weekend majowy  w Mielcu odbył się pod znakiem  1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej chłopców. W turnieju uczestniczyły drużyny  SPR Stal Mielec, UKS Krakowiak 85, KS Vive II Kielce oraz MKS Ustroń. Cały cykl rozpoczął się od meczu KS Vive II Kielce z MKS Ustroń. Spotkanie zakończyło się wynikiem 20:34. W drugim meczu mieleccy  juniorzy młodsi zmierzyli się z UKS Krakowiak 85. Mecz toczył się bramka za bramkę i do przerwy SPR Stal Mielec przegrywała zaledwie jednym trafieniem. Druga połowa nie przyniosła rozstrzygnięcia i zakończyła się wynikiem 30:30. Na juniorów z Mielca czekały rzuty karne, które niestety przegrali 4:5. W drugim dniu zmagań jako pierwsi zmierzyli się ze sobą juniorzy z Krakowa i Kielc. Mecz  musiał zakończyć się serią rzutów karnych.  W tych triumfowało KS Vive II Kielce, wygrywając 3:1. W trzecim meczu turnieju zmierzyli się ze sobą SPR Stal Mielec i MKS Ustroń i to ostatecznie juniorzy z Ustronia mogli cieszyć się ze zwycięstwa, wygrywając 37:16. W inauguracyjnym meczu trzeciego dnia zmagań  MKS Ustroń wygrał 31:22 z UKS Krakowiak 85 i tym samym, z pierwszego miejsca, zameldował się w 1/8 Finału Mistrzostw. W ostatnim meczu turnieju zmierzyli się ze sobą drużyny z Mielca i Kielc. Spotkanie miało zadecydować o drugiej drużynie, która przejdzie do dalszej fazy rozgrywek , ostatecznie  to zespół z Kielc wygrał meczowy pojedynek  31:22.   W klasyfikacji końcowej uplasowali się  na miejscu: