Majdan Królewski:  Niedokończone Msze Wołyńskie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

W piątek i w niedzielę w Majdanie Królewskim wydarzenie społeczno – kulturalne  upamiętniające 78-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Galicji Wschodniej (Małopolsce Wschodniej) i na Lubelszczyźnie.

W piątek o godzinie 11:00 w Gminnym  Ośrodku  Kultury będzie miał miejsce  wernisaż wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej” -wystawę przygotowało Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie.

Natomiast w niedzielę w kościele parafialnym  pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim po liturgii mszy św.  o godz. 12.00 będzie miała miejsce prelekcja prof. nadzw. dr. hab. Adama Kulczyckiego – wykładowcy akademickiego; działacza i publicysty kresowego na temat: „Wołyń’43: Walka o pamięć – walka Polskę”.

Mówił prof. nadzw. dr hab. Adam Kulczycki, prezes Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresów im. ppor. Lubomira Radłowskiego w Rzeszowie. Prelekcja będzie połączona również z promocją książki „Nie zabijaj. Nacjonalizm i ludobójstwo na Kresach wobec Kościoła, etyki chrześcijańskiej i zasad humanizmu”. Patronat Radio Leliwa.

 

Tomasz Łępa