Koprzywnica: Zawody wędkarskie nad zalewem w Koprzywnicy.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

44 zawodników wzięło udział w Towarzyskich nocno – drużynowych spławikowo – gruntowych zawodach o Puchar Aleksandry Klubińskiej Burmistrza Koprzywnicy.

Zawody rozegrano nad zalewem w Koprzywnicy. Ze względu na pandemię, były to pierwsze zawody wędkarskie, jakie w tym roku rozegrano nad koprzywnickim zalewem. Organizatorem wędkarskich zmagań było Koło nr 37 Polskiego Związku Wędkarskiego w Koprzywnicy a sędziował Roman Goździowski z Sandomierza.

W zawodach wzięli udział wędkarze między innymi z Koprzywnicy, Tarnobrzega, Sandomierza, Samborca, Niska, Stalowej Woli. Łowiono głównie leszcze, ale brały także karpie, amury i płocie.

Jak powiedział Grzegorz Gawroński, prezes Koła nr 37 Polskiego Związku Wędkarskiego w Koprzywnicy, były to pierwsze zawody w tym roku, na które wędkarze czekali z niecierpliwością. – Ze względu na pandemię, dopiero teraz udało nam się zorganizować zawody, które jak pokazała lista uczestników cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zawody odbyły się na żywej rybie, dlatego po złowieniu wracały do wody. Dopisała nam pogoda i dobre nastroje wędkujących, którzy jak się okazało, mieli się czym pochwalić – powiedział Grzegorz Gawroński, prezes Koła nr 37 Polskiego Związku Wędkarskiego w Koprzywnicy.

W klasyfikacji drużynowej trzy najlepsze miejsca wywalczyły drużyny: 1 miejsce (67 kg) drużyna z Koprzywnicy, 2 miejsce (52 kg) drużyna ze Stalowej Woli, 3 miejsce – 45 kg drużyna z Sandomierza.

W klasyfikacji indywidualnej 1 miejsce zajął z wynikiem 40,5 kg Grzegorz Chciuk reprezentujący Koprzywnicę, 2 miejsce z wynikiem 29,5 kg Andrzej Witkiewicz ze Stalowej Woli, 3 miejsce z wynikiem 36 kg Leszek Stylski z Koprzywnicy.

Statuetkę w formie karpia za największą złowioną rybę – karpia ważącego 4 kg – otrzymał Leszek Stylski.

Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.
Puchary ufundowała Aleksandra Klubińska, burmistrz Miasta i Gminy Koprzywnica, która gratulując uczestnikom i zwycięzcom nie kryła zadowolenia z faktu, że koprzywnicki zalew, jest miejscem, które przysparza miłośnikom wędkowania tylu radości i daje możliwość realizacji pasji.
Kolejne planowane zawody wędkarskie na koprzywnickim zbiorniku zaplanowano na wrzesień.

Kolejne planowane zawody wędkarskie na koprzywnickim zbiorniku zaplanowano na wrzesień.

Małgorzata Figacz

Fot. UMiG Koprzywnica