Koprzywnica: Gminne dożynki w najbliższą niedzielę.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W najbliższą niedzielę w Koprzywnicy odbędą się gminne dożynki. Święto plonów odbędzie się na stadionie.

Uroczystości dożynkowe rozpocznie o godzinie 13.30 przemarsz korowodu wieńcowego z rynku do kościoła św. Floriana w Koprzywnicy. O godzinie 14 rozpocznie się dziękczynna msza święta.
Po mszy o godzinie 15.30 na stadionie w Koprzywnicy rozpocznie się dalsza część uroczystości.

Po oracji chleba i okolicznościowych przemówieniach o godzinie 16.00 rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Na godzinę 17 zaplanowano koncert Zespołu Ludowego Powiślanie oraz Zespołu Pieśni i Tańca Mali Powiślanie.

Konkurs na Sołtysa Roku 2022 rozpocznie się o godzinie 17.30. O godzinie 18.30 wystąpi zespół ‚Fenomen’. Gwiazda wieczoru Capitan Folk wystąpi o godzinie 20. 00. Wieczór zakończy zabawa taneczna pod gwiazdami, która rozpocznie się o godzinie 21.30. Na stadionie będą także stoiska wystawiennicze z gminy Koprzywnica i stoiska gastronomiczne. Przygotowano liczne atrakcje dla dzieci oraz strefę ogródkową.

Podczas Gminnego Święta Plonów w Koprzywnicy prowadzona będzie zbiórka na rzecz chorego na SMA Bartoszka Jędrasika ze wsi Otoka w gminie Łoniów.

Starościną dożynek gminnych w Koprzywnicy jest Justyna Piątkowska – gospodyni z miejscowości Gnieszowice, która prowadzi wspólnie z mężem Mariuszem 5-hektarowe gospodarstwo, w którym przeważają głównie jabłonie i wiśnie. Od 2013 roku jest prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Gnieszowice „Sami Swoi”. Pełni funkcję sołtysa sołectwa Gnieszowice. Działa w Kole Gospodyń Wiejskich w Gnieszowicach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Gnieszowicach. Ma 43 lata, jest mężatką, ma troje dzieci.

Starostą dożynek gminnych w Koprzywnicy jest Zenon Papka – gospodarz z miejscowości Łukowiec. Gospodaruje około 30 lat, w ciągu których gospodarstwo znacznie się powiększało. Prowadzi wspólnie z synem Wiktorem 14-hektarowe gospodarstwo, w którym przeważają głównie jabłonie, wiśnie i śliwy. Prowadzi również skup owoców. Jest radnym Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.
W przeszłości był dwukrotnie wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Koprzywnicy. Ma 57 lat, jest żonaty, ma troje dzieci.

Joanna Sarwa