Komorów. Lasoskie Korzenie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Rozpoczęły się zapisy uczestników do projektu ,,Lasoskie korzenie”, który w Szkole Podstawowej w Komorowie realizować będzie Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Kultury Tradycyjnej ,,Życie z Przytupem”.

Pomysłodawczynią i autorką projektu jest Zofia Dąbrowska – badaczka i kontynuatorka tradycji lasowiackich, uczennicą wybitnej znawczyni kultury Lasowiaków, Marii Kozłowej z domu Wiącek, z dawnego Machowa.

– Wieś Komorów, pomimo że, położona w samym sercu regionu lasowiackiego, to jej mieszkańcy nie utożsamiają się z Lasowiakami. Szansą na zmianę poglądu jest ten projekt, w którym chcemy opowiedzieć o ludziach, którzy niegdyś zamieszkiwali tereny byłej Puszczy Sandomierskiej. Przedsięwzięcie skierowane do dzieci w wieku od 10 do 14 lat, pośrednio będzie oddziaływał na całe środowisko – tłumaczy koordynator projektu Łukasz Sędyka

Liczymy, że będzie to jeden z pierwszych tego typu projektów, jaki realizowany będzie na terenie województwa – dodaje Łukasz Sędyka.

Rejestracja uczestników odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną. Wszystkie szczegóły dotyczące projektu i zgłoszeń znaleźć można na stronie internetowej stowarzyszenia pod adresem www.zprzytupem.eu.

Zobacz plakat.