Kolbuszowa: Wyjątkowy grudniowy koncert

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

W niedzielę 13 grudnia Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza na wyjątkowy koncert patriotyczny  z okazji jubileuszu 70 lecia funkcjonowania Orkiestry Dętej  Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Jak zaznacza dyrektor placówki Wiesław Sitko, historia powstawania kolbuszowskich orkiestr ma już swoją  wiekową historię.

Od 2019 roku  kapelmistrzem orkiestry jest uznany  w środowisku  dyrygent Edward Guzik, który swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z muzykami orkiestry. Obecny Koncert Patriotyczny dedykowany jest również  wszystkim polskim patriotom, w szczególności zaś, w 40 rocznicę powstania  ,,Solidarności’’ i  w dniu 39 rocznicy  wprowadzenia stanu wojennego, jego ,, Bohaterom, opozycjonistom”.

Muzycy oddzielnie nagrywali swoje partie instrumentalne, by po ich zmontowaniu stworzyć wirtualną orkiestrę.  Celem podjęcia tego wysiłku było, również podtrzymanie w trudnym czasie pandemii aktywności od 70 lat grającego  przy Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej  zespołu orkiestrowego. Niestety,  ze względów związanych z pandemią organizatorzy koncertu zapraszają do jego obejrzenia poprzez  łącze internetowe o godzinie 18:00 , link dostępny jest na stronie MDK w Kolbuszowej.

 

Tomasz Łępa