Kolbuszowa: Wizyta prezydenta

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominika Miś

Dziś (29.10) Kolbuszową odwiedzi prezydent Andrzej Duda. Weźmie on udział w powiatowych obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbędą się o godzinie 12 na kolbuszowskim Rynku. Wcześniej, bo o godzinie 10.30 w Kolegiacie Kolbuszowskiej odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji poległych za Ojczyznę mieszkańców powiatu. Wizytę głowy państwa w Kolbuszowej potwierdziły kancelaria prezydenta i Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej.
W programie dzisiejszych obchodów są między innymi: wystąpienie prezydenta Dudy, pamiątkowe wbicie gwoździ do Tarczy Niepodległościowej, odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy upamiętniającej setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, apel pamięci i salwa honorowa, złożenie wieńców i kwiatów przed pomnikiem poświęconym ‘Żołnierzom i bohaterom walczącym i poległym za wolność i suwerenność Ojczyzny’. Zakończenie uroczystości na Rynku planowane jest na godzinę 14.
W związku z wizytą prezydenta parkingi w obrębie kolbuszowskim Rynku będą dziś zamknięte w godzinach od 3 rano do 15 popołudniu.
Paweł Galek