Kolbuszowa: Święto Niepodległości

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

Przed nami Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w Kolbuszowej odbędzie się szereg wydarzeń patriotycznych Zaplanowano je na piątek, sobotę i poniedziałek. Uroczystości organizują: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe i Szkoła Podstawowa numer 1 w Kolbuszowej. Mówi przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wilk:

 

 

Kolbuszowskie świętowanie sto pierwszej rocznicy odzyskania niepodległości rozpocznie się już dziś (08.11). O godzinie 11 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej numer 1. Zaplanowano także

wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego z okazji sto pierwszej  rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W sobotę (09.11) o godzinie 18 także w Miejskim Domu Kultury odbędzie się Bal Niepodległości. Będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz Polonez. Mile widziane są stroje historyczne. Wstęp oczywiście jest wolny.

W poniedziałek (11.11) świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości o godzinie 8 rano rozpocznie pobudka w wykonaniu Orkiestry Dętej na Rynku i na kolbuszowskich osiedlach. O godzinie 10 na cmentarzu parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych odbędzie się wspólna modlitwa w intencji poległych za Ojczyznę oraz złożenie kwiatów na grobach Powstańców Listopadowych, w tym księdza Ludwika Ruczki, który dał się poznać jako obrońca Sybiraków i Legionistów. O godzinie 10.30 w Kolegiacie Kolbuszowskiej odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie zaplanowano uroczysty przemarsz na Rynek, gdzie odbędzie się złożenie kwiatów pod pomnikiem poświęconym Żołnierzom i Bohaterom Walczącym i Poległym za Wolność i Suwerenność Ojczyzny. O godzinie 14 sprzed budynku Starostwa Powiatowego ruszy Niepodległościowy Marsz Nordic Walking.

Paweł Galek