Kolbuszowa: Strajk nauczycieli.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek (08.04) rozpocznie się ogólnopolski strajk nauczycieli. Związki zawodowe zrzeszające tę grupę zawodową walczą o podwyżki. Na Podkarpaciu spór zbiorowy z rządem zadeklarowało blisko osiemdziesiąt procent placówek oświatowych. Protest nauczycieli nie ominie również powiatu kolbuszowskiego.
Na terenie gminy Kolbuszowa do strajku przystąpiło dwanaście placówek. Szkoła Podstawowa numer 1 w Kolbuszowej na swojej stronie internetowej informuje, że ‘w razie prowadzenia ogólnopolskiej akcji strajkowej nauczycieli od poniedziałku, 8 kwietnia w szkole nastąpią trudności w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych’. ‘Jedynka’ zapewnia, że egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty odbędzie się w przewidzianym trybie. Szkoła zapewnia również zajęcia opiekuńcze w godzinach od 6:45 do 16:30′
Na terenie gminy Cmolas strajkować zamierzają nauczyciele trzech placówek. Największa z nich – Szkoła Podstawowa w Cmolasie na swojej stronie informuje, że 8 kwietnia rozpoczyna się tam strajk nauczycieli polegający na powstrzymaniu się od wykonywania pracy do odwołania, co oznacza odwołanie zajęć dydaktycznych zarówno w szkole jak i oddziałach przedszkolnych – czytamy na stronie cmolaskiej podstawówki.
Akcja protestacyjna dotknie również szkoły w gminach Raniżów i Niwiska. Niejasna jest sytuacja w gminie Dzikowiec. Natomiast w gminie Majdan Królewski strajku w szkołach być nie powinno, gdyż zbyt mały procent nauczycieli opowiedział się za protestem.

(Paweł Galek)