Kolbuszowa: Stary-nowy burmistrz

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

 

Jan Zuba pozostanie burmistrzem Kolbuszowej. Tak wczoraj (21.10) zdecydowali biorący udział w wyborach samorządowych mieszkańcy gminy. Swój głos oddało na niego 5 751 osoby, czyli około 55 procent ogółu. O fotel burmistrza walczył również były radny, a obecnie sołtys Kolbuszowej Górnej Michał Karkut. Jego kandydaturę poparło 4 603 osoby.

Kim jest stary-nowy burmistrz Kolbuszowej? Jan Zuba ma 61 lat, jest żonaty, ma troje dzieci. Po studiach pracował między innymi w Hucie Stalowa Wola i w Zespole Szkól Zawodowych w Kolbuszowej, gdzie był kierownikiem warsztatów. W magistracie pracuje od 20 lat. Burmistrzem jest od 2005 roku, wcześniej był wiceburmistrzem.

Znamy również wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Najwięcej, bo 10 mandatów zdobył komitet Prawo i Sprawiedliwość, którego liderem jest burmistrz Jan Zuba. Do samodzielnego rządzenia brakuje mu jednak jednej osoby, dlatego prawdopodobnie stworzy koalicję z komitetem Gmina Kolbuszowa – Nasz Dom, który do samorządu wprowadził dwie osoby. Spośród kandydatów na radnych największym poparciem cieszył się Józef Fryc. Swój głos oddało na niego 370 wyborców.

 

Nowa Rada Miejska w Kolbuszowej

KW Prawo i Sprawiedliwość

Mirosław Kaczmarczyk

Barbara Szafraniec

Paweł Michno

Grażyna Halat

Krzysztof Kluza

Krzysztof Wilk

Stanisław Rumak

Stanisław Dworak

Bronisław Wiktor

Roman Ząbczyk

 

KWW Nasza Gmina Kolbuszowa

Krzysztof Wójcicki

Dorian Pik

Michał Karkut

Zbigniew Pytlak

KWW Gmina Kolbuszowa – Nasz Dom

Adam Kaczanowski

Piotr Panek

KWW Samorząd To Wspólna Sprawa

Barbara Bochniarz

Józef Fryc

Grażyna Maziarz

Barbara Draus

Julian Dragan

(Paweł Galek)