Kolbuszowa: Puchar Świata Nordic Walking 2022 w Kolbuszowej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Już w ten weekend  zawody Pucharu Świata Nordic Walking 2022 w Kolbuszowej. Na starcie zawodów zamelduje  się ponad 500 zawodników, w tym duża liczba dzieci i młodzieży.  Swoją przygodę z Nordic Walking Kolbuszowa zaczęła blisko 10 lat a pierwszą trasę wytyczono na terenie kolbuszowskiego Skansenu. Dziś ponownie organizatorzy powracają do tego miejsca.

Mówi Arkadiusz Kozak, prezes Polskiego Zrzeszenia Nordic Walking.

W sobotę uczestnicy zawodów zmierzą  się na odcinku  ponad 20, 10 i 5 kilometrów zaś po rywalizacji indywidualnej wszyscy uczestnicy  będą mieli okazję na niesamowite doznania kulturalne w skansenie-kolbuszowskim podczas Nocy Muzeów.

W niedzielę zaś zawody ze Skansenu przeniosą się na stadion w Kolbuszowej gdzie uczestnicy wydarzenia rywalizować będą  w sztafecie  4 x 2,5 km. Organizatorzy postawili także na  Mini Nordic Walking Przedszkolaków.

Zawody objęte zostały patronatem Polskiego Zrzeszenia Nordic Walking (PZNW) oraz International Nordic Walking Federation (INWA) – największej na świecie organizacji propagującej dyscyplinę nordic walking.

 

Tomasz Łępa