Kolbuszowa: Podkarpackie Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Kolbuszowskiego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

W Kolbuszowej  na strzelnicy miała miejsce I edycja Podkarpackich Zawodów Strzeleckich o Puchar Starosty Kolbuszowskiego. Ich celem było podniesienie poziomu strzelectwa sportowego,  integracja środowiska strzeleckiego, rywalizacja sportowa i wyłonienie najlepszych zawodników spośród uczniów szkół średnich  Województwa Podkarpackiego w konkurencji drużynowej strzelania z karabinku bocznego zapłonu na dystansie 50 m oraz w konkurencji indywidualnej. Organizatorem zawodów było Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Mówi Zbigniew  Fryc.

Zawody miały też charakter promocyjny. Organizatorzy  liczą, że wśród zawodników będą w przyszłości kandydaci,  którzy zasilą szeregi Wojska Polskiego.

W zawodach uczestniczyło blisko 30 zespołów ze szkół ponadpodstawowych z całego  województwa podkarpackiego m.in. z  Mielca, Dębicy, Krosna, Sanoka, Ustrzyk Dolnych, Jasła, Rzeszowa czy Stalowej Woli.

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej zdobywając 283 punkty, na II miejscu z wynikiem 272 punktów znalazł się Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie, zaś na III Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie z 269 punktami. W klasyfikacji indywidulanej natomiast pierwsze miejsce zdobył Kacper Szamraj z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, który uzyskał 97 punktów (na sto), drugie miejsce należało do Karoliny Suskiej – również uczennicy kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego, na trzecim miejscu uplasował się Jakub Antosz z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie.

Tomasz Łępa